İKV Staj Programı

İKV STAJ PROGRAMI 2014 YAZ DÖNEMİ BAŞVURULARI SONA ERMİŞTİR. DEĞERLENDİRME SÜRECİ DEVAM ETMEKTE OLUP, BAŞVURU YOĞUNLUĞU NEDENİYLE YALNIZCA BAŞARILI BULUNAN ADAYLARLA İLETİŞİME GEÇİLECEKTİR.

İKV Staj Programı
Genel:

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), Türkiye – Avrupa Birliği (AB) ilişkileri konusunda çalışmak isteyen gençlere yönelik bir staj programı yürütmektedir. Staj programının amacı AB alanındaki farkındalığı ve gençlerin bilgi seviyesini arttırarak adaylık sürecinde daha bilinçli ve aktif bir rol oynamalarına yardımcı olmaktır. Program kapsamında İKV’de staj yapma hakkı kazanan gençler, vakfın çalışmaları içinde aktif olarak yer alırlar.

 
Görev tanımı:

İKV staj programı kapsamında kabul edilen stajyerler, İstanbul’da bulunan İKV Merkez Ofisi’nde staj yapmaktadırlar.

Stajyerler aşağıdaki görevleri yerine getirmektedir:
 

·         İKV uzmanlarının çalışmalarına destek vermek;

·         Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci ve AB politikaları konularında araştırma yapmak;

·         Konferansların ve panellerin düzenlenmesine destek vermek;

·         İKV web sayfasının güncellenmesine yardımcı olmak;

·         Yerli ve yabancı basın organlarını takip etmek;

·         Her stajyer, staj süresi sonunda Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci, AB kurumları, politikaları ve AB gündemindeki güncel konularda (kriz, AB’nin geleceği vb.) bir değerlendirme notu hazırlar. Başarılı bulunan değerlendirme notları İKV web sayfasında yayımlanır.

Nasıl Başvururum?
 

Staj başvurusunda bulunmak için aşağıdaki belgelerden oluşan bir başvuru dosyasını e-posta şeklinde staj@ikv.org.tr adresine “adınız soyadınız, staj tarihleriniz (gg/aa/yy-gg/aa/yy)” konu başlığıyla göndermeniz gerekmektedir.

·         Güncel özgeçmişinizin (CV) Türkçe veya İngilizce hazırlanmış bir kopyası (halen öğrenim görmekte olan adayların güncel not ortalamalarını da belirtmeleri teşvik edilmektedir);

·         Neden İKV’de staj yapmak istediğinizi ve tercih ettiğiniz staj tarihlerini açıkça belirten bir önyazı (cover letter);

·         Öğreniminiz kapsamında Türkiye-AB ilişkileri, AB bütünleşmesi veya AB politikaları ile ilgili yazmış olduğunuz İngilizce bir kompozisyon.

Kabul Şartları:

·         Türkiye-AB ilişkileri, AB bütünleşmesi veya politikaları konularına ilgi duyuyor olmak (bu konularda ders almış olan veya bu alanda iş/staj tecrübesine sahip adaylara öncelik verilecektir);

·         En az üniversite üçüncü sınıf öğrencisi olmak (üniversitelerin Avrupa Çalışmaları, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Hukuk, İktisat veya İşletme bölümlerinde eğitim gören öğrencilere öncelik verilecektir);

·         İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak;

·         MS Office uygulamalarına hâkim olmak;

Değerlendirme süreci:

Staj yapmak istediğiniz tarihlerde programda yer olması durumunda başvuru dosyanız değerlendirilir. Yoğun talep nedeniyle, yalnızca başvuru dosyaları başarılı bulunan ve mülakata girmeye hak kazanan adaylarla iletişime geçilecektir. Mülakat sonrası kabul edilen adaylar, belirlenen tarihler arasında Vakfımızda staj yapmaya hak kazanırlar.

İKV staj programına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle, erken yapılan başvurular öncelik kazanmaktadır. Özellikle yaz ayları için en az 6 ay öncesinden başvuru yapılmasını tavsiye ederiz.

 
 Çalışma şartları:

·         Çalışma saatleri hafta içi her gün 9:00-12:30 ve 13:30-18:00 saatleri arasındadır. 12:30-13:30 saatleri arası öğle tatilidir.

·         İKV staj programı stajyerlere herhangi bir ücret ödenmemektedir. Ancak, öğle yemekleri İKV yemekhanesinden staj süresince ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

·         Staj programı kapsamında başvurusu başarılı bulunan adaylar İstanbul’da bulunan İKV Merkez Ofisi’nde staj yapmak için kabul edilirler. İstanbul dışından başvuran adaylar için kalacak yer bulunması ve tüm adaylar için ulaşım ücretlerinin karşılanması kendi sorumluluklarındadır.

·         İKV staj programı kapsamında genel olarak tam zamanlı stajyer alımı yapılmaktadır. Ancak, sonbahar-kış dönemi için kısıtlı sayıda yarı zamanlı stajyer alınmaktadır.

·         Yarı zamanlı stajlarda haftada asgari 2,5 işgünü çalışılması beklenmektedir.

·         Asgari staj süresi tam zamanlı olarak 1 aydır. «  önceki  Sayfa:  1  sonraki  »

 
 
İLETİŞİM | ANA SAYFA | ENGLISH © 2023 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed by: OrBiT