Duyuru ve Haberler

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEYE AVRUPA BOYUTU GETİRİYOR

2011 yılında imzalanarak aralarında Türkiye'nin de olduğu 14 üye devletin onayından sonra 1 Ağustos itibarıyla yürürlüğe giren İstanbul sözleşmesi kadınların şiddete karşı korunmasını sağlamaya yönelik Avrupa genelinde bir yasal çerçeve oluşturmayı hedefliyor.


İKV BASIN AÇIKLAMASI 24 TEMMUZ 2014 İKV YÖNETİM KURULU’NUN ANKARA TEMASLARI - TEMMUZ 2014

Ocak 2014 tarihinde göreve gelen Ömer Cihad Vardan Başkanlığındaki İKV Yönetim Kurulu’nun Ankara temasları sürüyor.


İKV İFTAR DAVETİNDE AB SÜRECİ İLE İLGİLİ ÖNERİLERİNİ AÇIKLADI

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Türkiye’nin AB sürecinin hızlandırılmasına yönelik önerilerini bir kitapçık ile kamuoyuna tanıttı. 9 Temmuz 2014 tarihinde İKV tarafından düzenlenen iftar yemeğinde İKV Başkanı Ömer Cihad Vardan, İKV’nin AB katılım sürecindeki tıkanıklıkların aşılmasına yönelik önerileri ele aldığı bir konuşma yaptı. AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Manservisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İKV iftarında biraraya geldiler ve AB sürecini ele aldılar.


İKV HEYETİ, AVRUPA KOMİSYONU TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ MANSERVİSİ İLE BİRARAYA GELDİ

Ömer Cihad Vardan başkanlığında, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ve Genel Sekreter Yardımcısı Melih Özsöz’den oluşan İKV heyeti, 7 Temmuz 2014 tarihinde Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Stefano Manservisi ile biraraya geldi.


İKV HEYETİ, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AVRUPA GENEL MÜDÜRÜ BÜYÜKELÇİ ÜĞDÜL’Ü ZİYARET ETTİ

Ömer Cihad Vardan başkanlığında, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ve Genel Sekreter Yardımcısı Melih Özsöz’den oluşan İKV heyeti, 7 Temmuz 2014 tarihinde Dışişleri Bakanlığı Avrupa Genel Müdürü Büyükelçi Aslıgül Üğdül ile biraraya geldi. 


İKV DEĞERLENDİRME NOTU 85 YAYIMLANDI

"İtalya, AB Dönem Başkanlığı'nı devraldı (1 Temmuz -31 Aralık 2014)" başlıklı değerlendirme notu yayımlandı.


İTALYA AB DÖNEM BAŞKANLIĞI’NI 1 TEMMUZ 2014’TE DEVRALDI

İtalya, 1 Temmuz 2014 tarihinde Yunanistan’dan devralarak, 12’nci kez dönem başkanlığı görevini üstlendi.  İtalya’nın AB Dönem Başkanlığı’nın öncelikleri; ekonomik ve mali krizin üstesinden gelerek ekonomik büyümenin canlandırılması ve yeni istihdam imkânlarının yaratılması; vatandaşların temel haklarının güçlendirilmesi ve Avrupa’nın hızla değişen uluslararası ortama ayak uydurmasının sağlanması olarak belirlendi.


«  önceki  Sayfa:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  sonraki  »

 
 
İLETİŞİM | ANA SAYFA | ENGLISH © 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed by: OrBiT