Ar��iv

İKV DEĞERLENDİRME NOTU 85 YAYIMLANDI

"İtalya, AB Dönem Başkanlığı'nı devraldı (1 Temmuz -31 Aralık 2014)" başlıklı değerlendirme notu yayımlandı.


İTALYA AB DÖNEM BAŞKANLIĞI’NI 1 TEMMUZ 2014’TE DEVRALDI

İtalya, 1 Temmuz 2014 tarihinde Yunanistan’dan devralarak, 12’nci kez dönem başkanlığı görevini üstlendi.  İtalya’nın AB Dönem Başkanlığı’nın öncelikleri; ekonomik ve mali krizin üstesinden gelerek ekonomik büyümenin canlandırılması ve yeni istihdam imkânlarının yaratılması; vatandaşların temel haklarının güçlendirilmesi ve Avrupa’nın hızla değişen uluslararası ortama ayak uydurmasının sağlanması olarak belirlendi.


İKV STA BİLGİ VE KAPASİTE MERKEZİ’NİN İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sayıları giderek artan ve çok taraflı ticaret sisteminde önemli bir yeri ve etkisi olan Serbest Ticaret Anlaşmalarını (STA) izlemek ve analiz etmek üzere İKV tarafından bu yıl bir “STA Bilgi ve Kapasite Merkezi” oluşturuldu. Nisan ayında gerçekleştirilen ilk toplantının ardından, 26 Haziran 2014 tarihinde STA Bilgi ve Kapasite Merkezi’nin ikinci toplantısı düzenlendi.


İKV DEĞERLENDİRME NOTU 84 YAYIMLANDI

"2014 Avrupa Parlamentosu seçimlerinin ilkleri, enleri, aşırıları, kazananları ve kaybedenleri" başlıklı değerlendirme notu yayımlandı


İKV’DEN YENİ YAYIN: AVRUPA 2020 STRATEJİSİ

İKV Kıdemli Uzmanı Selen Akses tarafından kaleme alınan “Avrupa 2020 Stratejisi” başlıklı yayında (İKV Yayın No: 267) söz konusu stratejinin ana hatları ve hedefleri hakkında kapsamlı bilgiler yer alıyor. 
 


İKV DEĞERLENDİRME NOTU 83 YAYIMLANDI

"Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı müzakereleri: son durum" başlıklı değerlendirme notu yayımlandı.


SEÇİMLER SONRASINDA AGENCE EUROPE’DAN TÜRKİYE VE AB HAKKINDA YORUM

AB konusunda başlıca haber kaynağını oluşturan Agence Europe başyazarı Ferdinando Riccardi Türkiye-AB ilişkilerini yorumladı:


«  önceki  Sayfa:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  sonraki  »

 
 
İLETİŞİM | ANA SAYFA | ENGLISH © 2023 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed by: OrBiT