İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEYE AVRUPA BOYUTU GETİRİYOR

2011 yılında imzalanarak aralarında Türkiye'nin de olduğu 14 üye devletin onayından sonra 1 Ağustos itibarıyla yürürlüğe giren İstanbul sözleşmesi kadınların şiddete karşı korunmasını sağlamaya yönelik Avrupa genelinde bir yasal çerçeve oluşturmayı hedefliyor.

» detaylı bilgi için tıklayınız...

İKV BASIN AÇIKLAMASI 24 TEMMUZ 2014 İKV YÖNETİM KURULU’NUN ANKARA TEMASLARI - TEMMUZ 2014

Ocak 2014 tarihinde göreve gelen Ömer Cihad Vardan Başkanlığındaki İKV Yönetim Kurulu’nun Ankara temasları sürüyor.

» detaylı bilgi için tıklayınız...

AMERİKALI ÖĞRENCİ GRUBUNUN İKV’Yİ ZİYARETİ

17 Temmuz 2014 tarihinde Amerikalı bir grup öğrenci Almanya’nın Freiburg kentindeki Uluslararası Öğrenci Eğitimi Enstitüsü AB Merkezi’nin (IES Abroad EU Center) yaz okulu programı kapsamında İKV’yi ziyaret etti.

» detaylı bilgi için tıklayınız...

SCHENGEN VİZESİ BAŞVURULARINDA YENİ DÖNEM: VİZE BİLGİ SİSTEMİ DEVREYE GİRİYOR

Türkiye’deki Schengen üyesi AB üye ülke konsoloslukları 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Vize Bilgi Sistemini (VBS) kullanmaya başlayacak. Schengen üyesi AB üye ülkelerinin vize bilgilerini paylaşmasına imkân sağlayan merkezi bir veri tabanı olan VBS ile birlikte, Schengen vizesi başvurularında yeni bir dönem de başlamış olacak.

» detaylı bilgi için tıklayınız...

İKV İFTAR DAVETİNDE AB SÜRECİ İLE İLGİLİ ÖNERİLERİNİ AÇIKLADI

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Türkiye’nin AB sürecinin hızlandırılmasına yönelik önerilerini bir kitapçık ile kamuoyuna tanıttı. 9 Temmuz 2014 tarihinde İKV tarafından düzenlenen iftar yemeğinde İKV Başkanı Ömer Cihad Vardan, İKV’nin AB katılım sürecindeki tıkanıklıkların aşılmasına yönelik önerileri ele aldığı bir konuşma yaptı. AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Manservisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İKV iftarında biraraya geldiler ve AB sürecini ele aldılar.

» detaylı bilgi için tıklayınız...

İKV HEYETİ, AVRUPA KOMİSYONU TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ MANSERVİSİ İLE BİRARAYA GELDİ

Ömer Cihad Vardan başkanlığında, İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas ve Genel Sekreter Yardımcısı Melih Özsöz’den oluşan İKV heyeti, 7 Temmuz 2014 tarihinde Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Stefano Manservisi ile biraraya geldi.

» detaylı bilgi için tıklayınız...

 İTALYA AB DÖNEM BAŞKANLIĞI’NI DEVRALDI...

İtalya, 1 Temmuz 2014 tarihinde Yunanistan’dan devralarak, 12’nci kez dönem başkanlığı görevini üstlendi.  İtalya’nın AB Dönem Başkanlığı’nın öncelikleri; ekonomik ve mali krizin üstesinden gelerek ekonomik büyümenin canlandırılması ve yeni istihdam imkânlarının yaratılması; vatandaşların temel haklarının güçlendirilmesi ve Avrupa’nın hızla değişen uluslararası ortama ayak uydurmasının sağlanması olarak belirlendi.

Detayı için lütfen tıklayınız.

 BÖLGESEL POLİTİKA VE YAPISAL ARAÇLARIN KOORDİNASYONU FASLI AÇILDI...

Bölgesel Politikalar ve Yapısal Araçların Koordinasyonu” başlıklı 22’nci fasıl, 5 Kasım 2013 tarihinde Brüksel’de Türkiye ile AB arasında yapılan Hükümetlerarası Katılım Konferansı’nda müzakerelere açıldı.

Detayı için lütfen tıklayınız.

 GIDA GÜVENLİĞİ, VETERİNERLİK VE BİTKİ SAĞLIĞI BAŞLIĞI AÇILDI...

30 Haziran 2010 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilen Bakanlar seviyesindeki Hükümetlerarası Konferans’ta "Gıda Güvenliği, Veterinerlik ve Bitki Sağlığı Politikası" başlığı müzakerelere açıldı.

Detayı için lütfen tıklayınız.

 
 
İLETİŞİM | ANA SAYFA | ENGLISH © 2024 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed by: OrBiT